Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA
LOGO

Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Paz.San.Tic.A.Ş. (Merkez)

İLETİŞİM

Adres:
K.O.S.B. İzmir - Ankara Asfaltı 26.Km Ansızca Köyü Girişi
Telefon:
+90 (232) 878 54 54
Faks:
+90 (232) 878 79 99
E-Posta:
info@vikingtemizlik.com.tr
Web Adresi:
www.vikingtemizlik.com.tr

HAKKIMIZDA

Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri AŞ’nin kurucu ortağı olan bizler (Nurettin Avcı 1957-Nejmettin Avcı 1960-Hayrettin Avcı 1964-Muhittin Avcı 1971), dört kardeş iş birlikteliği ile 1978 yılında Avcı Kimya adı altında başladığımız ticari faaliyetimize, 1992 yılında Viking Temizlik Ürünleri Ltd. Şti. ve 2004 yılında Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri AŞ unvanlarımızı ekleyerek devam ettik.

Semt pazarlarında başlayan ve sonrasında Ege Bölgesi’nde seyyar satıcılıkla geliştirdiğimiz deterjan alım satımlarımızın sonrasında ilk üretimimize 1980 yılında “Kristal Çamaşır Sodası”yla başladık. Mayi sabun olarak adlandırılan ve halk arasında Arap sabunu adıyla anılan bu ürünü, naylon torbada satışa sunarak o yıllarda bir ilki gerçekleştirdik. 1985 yılında üretimimize çamaşır suyu ve tuz ruhunu ekledik. 1990 yılına geldiğimizde tüketiciden ve satış kanallarından gelen talepler üzerine ürün çeşitliliğimizi artırarak sıvı deterjan, jel deterjan ve yumuşatıcı üretimine başladık. 2005 yılında İzmir Kemalpaşa’da faaliyete geçen 53.000m²lik tamamı çelik konstrüksiyon ve teknolojinin tüm üst standartlarının kullanıldığı fabrikamızdaki tam otomasyonlu üretim sistemimiz ve yılda 214.000 tonluk üretim kapasitemizle sektörde varlığımızı duyurduk.

Sürekli yenilenen teknolojisiyle makine parkurumuzda ileri teknolojiler kullanılmaktadır. SCADA (PC/PLC) kontrollü üretim sayesinde üretim süreçlerinin her aşaması ilgili bölümler tarafından gözlenebilmektedir. Tüm çalışanlarımızın katılımıyla, “ilk defada hatasız üretim" ilkesiyle hareket ediyor, üretimin tüm aşamalarında kalite, hijyen, çevre ve emniyet kurallarını gözetmeyi ilkemiz olarak benimsiyoruz.Son 10 yılda aldığımız sayısız ödüle yenilerini ekleyerek yükselen başarımızı sürekli tescilleyen Viking Temizlik olarak bizler, 2013 yılı performanslarına göre “Üretimde En Fazla İstihdam Sağlayan Firma Birinciliği”, “En Yüksek Üretim Gerçekleştiren Firma İkinciliği” ve “En Yüksek İhracat Gerçekleştiren Firma İkinciliği”yle Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından onurlandırıldık. İstanbul Sanayi Odası ( İSO ), " Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu " araştırmasının 2015 yılı sonuçlarına göre, listeye 478.sıradan girmeyi başardık.

Çevrenin korunmasına en çok katkı sağlayan Egeli sanayicilerden Viking Temizlik, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfından (ÇEVKO) 2015 yılında Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları Kategorisi’nde “Yeşil Nokta Teşvik Ödülü”, Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları Kategorisi’nde “Teşekkür Plaketi”; 2014 yılında ise “Yeşil Nokta Sanayi Teşekkür Plaketi” almıştır. “Viking Temizlik”in 2011 yılında “EBSO Çevre Altın Ödülü” kazanmasında da ham madde, doğal kaynak, enerji tasarrufu ve atık geri kazanımıyla ilgili teknolojileri yakından takip edip hayata geçiren ve atıklarını kaynağında azaltan bir firma olmasının payı büyüktür.

Perakende kanal, Private Label (Özel üretim), İhracat ve EDT (Ev dışı tüketim) olmak üzere 4 farklı satış kanalımızla ürünlerimizi piyasaya sunuyor, "Sailor Viking” markasıyla 60 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Toplam kalite yönetimi için, ambalaj kalitesinin de ürün kalitesi kadar önemli olduğu gerçeğiyle diğer şirketimiz, Vikipack Plastik San. ve Tic. AŞ, yan kuruluşumuz olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2014 yılında kurulan bir diğer yan kuruluşumuz, Avcı Kimya San. ve Tic. AŞ ile kimyasal ham madde üretecek “kimya” şirketimizi devreye aldık. 2010 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlanan ve 2013 yılında Euro patentlerini aldığımız, TÜBİTAK ve San-Tez desteklerini içeren 3 kimyasal ham maddemizi üretmeye başladık. Böylece hem rekabet gücümüzü artıran hem de piyasalara ham madde satabilen ve sonuçta kâr odağında doğru işler yapmış olmanın heyecanını yaşadık. Yeni Ar-Ge çalışmalarımız, yine Türkiye’de bir ilk olması bakış açısıyla sürdürülmektedir.

LOKASYON

FİRMA SEKTÖR KATILIMI